Księgowość dla jednoosobowej działalności gospodarczej

Księgowość dla jednoosobowej działalności gospodarczej – Wrocław

Księgowość dla firm

 A-Z Biuro rachunkowe – zakres naszych usług

  • obsługa księgi przychodów i rozchodów, ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych, ksiąg handlowych
  • systematyczna ewidencja dokumentacji
  • prowadzenie rejestrów VAT
  • prowadzenie ewidencji środków trwałych
  • sporządzanie i wysyłanie deklaracji podatkowych
  • przygotowywanie sprawozdań statystycznych
  • przygotowanie dokumentów zgłoszeniowych oraz aktualizujących do Urzędu Skarbowego
  • obsługa kontroli skarbowych
  • rozliczenia roczne

Obowiązek prowadzenia księgowości spoczywa nie tylko na dużych i średnich firmach, ale także na małych firmach i na jednoosobowych działalnościach gospodarczych. Zakres obsługi księgowej będzie w każdym przypadku nieco odmienny – wynika on z przepisów prawa oraz z indywidualnych uwarunkowań poszczególnych przedsiębiorstw. Wybierając księgowość dla jednoosobowej działalności gospodarczej we Wrocławiu, postaw na biuro A-Z Rachunki. Wyróżnia nas fachowość, terminowość i elastyczność. Wspólnie wypracujemy najlepsze rozwiązania dla Twojego biznesu.

Biuro rachunkowe dla małych firm

Księgowość dla małych firm przybiera prostszą formę niż w przypadku średnich i dużych przedsiębiorstw. Potocznie nazywana jest ona nawet małą księgowością, w odróżnieniu od pełnej księgowości. Można ją prowadzić na dwa sposoby: w formie księgi przychodów i rozchodów lub w formie ewidencji przychodów. Różnice pomiędzy nimi widoczne są przede wszystkim w opodatkowaniu. Wybór najkorzystniejszej formy prowadzenia rachunkowości w firmie warto dogłębnie przeanalizować – pomoże Ci w tym nasze biuro przekazując niezbędne informacje.

Jeśli prowadzisz jednoosobową działalność gospodarczą, mikroprzedsiębiorstwo lub małą firmę, wybierz profesjonalne biuro rachunkowe dla małych firm – Wrocław ma w tym względzie do zaoferowania wiele, dlatego zwróć uwagę na zakres usług, cennik oraz opinie klientów. Nasze biuro A-Z Rachunki specjalizuje się m.in w usłudze księgowość dla małych firm (Wrocław i okolice to teren, jaki obsługujemy), otwarci jesteśmy też na działania w całej Polsce, dzięki obsłudze online.

Zdajemy sobie sprawę, że nie musisz być ekspertem rachunkowości, dlatego w komunikacji z klientem używamy zrozumiałego języka. Oferujemy indywidualne podejście i pełen profesjonalizm, na który mogą liczyć wszyscy klienci, również mikroprzedsiębiorcy i osoby samozatrudnione. Jesteśmy otwarci na zagranicznych przedsiębiorców, prowadzących biznes w Polsce. Oferujemy nie tylko terminowe i fachowe usługi w oparciu o aktualny stan wiedzy, ale również całkowitą dyskrecję i dbałość o ochronę danych osobowych.

Powierzając nam księgowość swojej firmy, masz pewność, że znajdzie się ona w dobrych rękach.